Start
Kompostowanie sposobem na bioodpady PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 22 listopada 2015 17:55
W związku z wprowadzonym od kwietnia br. limitu 32 szt worków / gospodarstwo domowe do gromadzenia odpadów zielonych biodegradowalnych, pochodzących z parków i ogrodów zachęcamy naszych mieszkańców do zakładania przydomowych kompostowników.
Często zadajemy sobie pytanie co zrobić z bioodpadami powstającymi w naszych gospodarstwach domowych. Rozwiązaniem tego problemu jest kompostowanie, gdyż jest to przyjazny środowisku, tani i prosty sposób pozbycia takich odpadów jak trawa i liście. To co wyrzucamy do śmieci i spisujemy na straty możemy zamienić w doskonały nawóz, który spowoduje, iż rośliny w naszych ogrodach będą rozkwitać. Kompostownik zajmuje mało miejsca i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, a zarazem jest najbardziej przyjazną dla środowiska formą zagospodarowania odpadów zielonych, gdyż nie wymaga użycia energii, transportu, opakowań itd.
Więcej…
 
Worki BIO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 października 2015 07:27
Informuję, że w kasie ZUM Chełmno i w kasie ZZO w Osnowie można kupić worek/i na BIO - 120 L przeznaczone dla właścicieli posesji, którzy przekroczyli limit i chcieliby skorzystać z naszej usługi w m-cu listopadzie.  Koszt worka wraz z odbiorem odpadów i ich zagospodarowaniem wynosi 6,00 zł brutto. Worek jest koloru czarnego z logo ZUM.
 
Informacja dot. zbiórki odpadów bio PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 października 2015 10:10

Przypominamy, że w m-cu listopadzie ostatni raz w tym roku będą zbierane odpady BIO (brązowy worek). W m-cu listopadzie  firma odbierająca  odpady – ZUM Sp. z o.o., będzie tylko je zbierać, worki nie będą wydawane. Worki BIO można odebrać osobiście w siedzibie firmy ZUM Sp. z o.o. ul. Przemysłowa 8, 86 -200 Chełmno lub w siedzibie Związku Komunalnego Gmin Powiatu Chełmińskiego Stolno 105, zgodnie z obowiązującym limitem tj. 32 worki na gospodarstwo domowe w okresie od kwietnia do listopada.

 
Aktualizacje deklaracji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 marca 2015 14:36
Obowiązująca od 2013 roku tzw. Ustawa śmieciowa narzuciła na właścicieli nieruchomości obowiązek składania i aktualizowania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Niejednokrotnie jednak zapomina się o aktualizacjach mających związek np. z wyjazdem członka rodziny na dłuższy okres czasu poza miejsce zamieszkania (studenci, pracownicy sezonowi) czy też śmiercią współdomownika. Nagminnie nie aktualizuje się również niestety deklaracji w przypadku narodzin dziecka albo zamieszkania w budynku (mieszkaniu) nowej osoby. 
Przypominamy, iż właściciel nieruchomości ma obowiązek aktualizacji deklaracji w wyżej opisanych, bądź podobnych przypadkach w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany. Nie zastosowanie się do powyższych unormowań, w przypadku uzasadnionych wątpliwości co do prawdziwości danych wykazanych na deklaracji, może skutkować odgórną decyzją Zarządu Związku Komunalnego co do wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 
Aktualizacji deklaracji można dokonywać w biurze Związku Komunalnego Stolno 105 lub przesyłając wypełnioną i podpisaną deklarację na adres: Związek Komunalny Gmin Powiatu Chełmińskiego Stolno 105, 86-212 Stolno
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 14
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Ulotka o segregacji

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj50
mod_vvisit_counterWczoraj172
mod_vvisit_counterBieżący tydzień222
mod_vvisit_counterMiniony tydzień1324
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc4718
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc5057
mod_vvisit_counterŁącznie271003

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
21 Stycznia 2019
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 345 dni.
Zodiak: Wodnik