Start Strona startowa
Informacja dot. zbiórki odpadów bio PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 października 2015 10:10

Przypominamy, że w m-cu listopadzie ostatni raz w tym roku będą zbierane odpady BIO (brązowy worek). W m-cu listopadzie  firma odbierająca  odpady – ZUM Sp. z o.o., będzie tylko je zbierać, worki nie będą wydawane. Worki BIO można odebrać osobiście w siedzibie firmy ZUM Sp. z o.o. ul. Przemysłowa 8, 86 -200 Chełmno lub w siedzibie Związku Komunalnego Gmin Powiatu Chełmińskiego Stolno 105, zgodnie z obowiązującym limitem tj. 32 worki na gospodarstwo domowe w okresie od kwietnia do listopada.

 
Aktualizacje deklaracji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 marca 2015 14:36
Obowiązująca od 2013 roku tzw. Ustawa śmieciowa narzuciła na właścicieli nieruchomości obowiązek składania i aktualizowania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Niejednokrotnie jednak zapomina się o aktualizacjach mających związek np. z wyjazdem członka rodziny na dłuższy okres czasu poza miejsce zamieszkania (studenci, pracownicy sezonowi) czy też śmiercią współdomownika. Nagminnie nie aktualizuje się również niestety deklaracji w przypadku narodzin dziecka albo zamieszkania w budynku (mieszkaniu) nowej osoby. 
Przypominamy, iż właściciel nieruchomości ma obowiązek aktualizacji deklaracji w wyżej opisanych, bądź podobnych przypadkach w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany. Nie zastosowanie się do powyższych unormowań, w przypadku uzasadnionych wątpliwości co do prawdziwości danych wykazanych na deklaracji, może skutkować odgórną decyzją Zarządu Związku Komunalnego co do wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 
Aktualizacji deklaracji można dokonywać w biurze Związku Komunalnego Stolno 105 lub przesyłając wypełnioną i podpisaną deklarację na adres: Związek Komunalny Gmin Powiatu Chełmińskiego Stolno 105, 86-212 Stolno
 
Informacja do mieszkańców wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych i jej zarządców, administratorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 marca 2015 11:33
Związek Komunalny Gmin Powiatu Chełmińskiego w związku ze zmianą ustawy z dnia 13 września 1996r o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2015, poz. 87), która zmienia art. 2 ust 3 w następujący sposób „Jeżeli nieruchomość jest zabudowana budynkiem wielolokalowym, w którym ustanowiono odrębną własność lokalu, obowiązki właściciela nieruchomości wspólnej oraz właściciela lokalu obciążają wspólnotę mieszkaniową lub spółdzielnię mieszkaniową”, oznacza to, że deklarację o wysokości opłaty złożone powinny być przez wspólnotę lub spółdzielnię mieszkaniową. 
W związku z powyższym prosimy o dokonanie stosownych zmian, jeśli deklarację składali pojedynczy mieszkańcy budynków wielolokalowych. 
 
Zbiórki objazdowe w 2015 roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 05 marca 2015 06:31
Zbiórki objazdowe Gmina Unisław - plakat do pobrania
Zbiórki objazdowe Gmina Stolno - plakat do pobrania
Zbiórki objazdowe Gmina Papowo Biskupie - plakat do pobrania
Zbiórki objazdowe Gmina Lisewo - plakat do pobrania
Zbiórki objazdowe Gmina Kijewo Królewskie - plakat do pobrania
Zbiórki objazdowe Gmina Chełmno - plakat do pobrania
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 16
Copyright © 2020 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Ulotka o segregacji

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj25
mod_vvisit_counterWczoraj220
mod_vvisit_counterBieżący tydzień918
mod_vvisit_counterMiniony tydzień1652
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc5955
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc6885
mod_vvisit_counterŁącznie335169

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Czwartek
27 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anastazja, Auksencjusz,
Gabriel, Gabriela, Honoryna, Leander,
Leonard, Sierosława

Do końca roku zostało 309 dni.
Zodiak: Ryba